Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Mitów. Jazon i Złote Runo - recenzja

  Grecka mitologia, pełna niezwykłych epopei, wszechwładnych bogów, przerażających potworów i niezłomnych herosów, od wieków inspiruje i uczy. Seria „Świat Mitów” przenosi nas w świat tych fascynujących opowieści, prezentując je w formie komiksowej. Najnowszy tom tej serii skupia się na historii Jazona. To mistrzowska adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – wyprawy Jazona po złote runo. Historia zaczyna się, gdy Jazon, prawowity następca tronu królestwa Jolkos, jako jedyny ocalał z masakry, którą na jego braciach przeprowadził zdrajca Pelias, jego wuj. Matka Jazona ukryła go, a chłopiec dorastał pod opieką najlepszego nauczyciela w Grecji – centaura Chirona. Chiron uczył go muzyki, medycyny i sztuki wojennej. Po osiągnięciu pełnoletności Jazon odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak jego wuj Pelias zastawia na niego pułapkę, zmuszając młodego herosa do podjęcia się niebezpiecznej misji zdobycia złotego runa – skarbu bezcenne

Zestawienie ulubionych książek Wydawnictwa Dwie Siostry

Uwielbiam to Wydawnictwo - ogromnie i z całego serca.
Pozycje, które proponują zawsze trafiają w mój gust czytelniczy.
Są wartościowe, piękne i imponująco oryginalne.

W tym krótkim wpisie przedstawię Wam te, które mają u nas w domu największe "wzięcie" :)

1. "Wilcza nora"Anna Starobiniec

To wciągający kryminał dla dzieci. Samo jego zakończenie zaskakuje i powoduje, że chce się sięgnąć po kolejne części. "Prawo drapieżcy" już w zapowiedziach, więc wyczuwam kolejne zakupy ^^ Borsuk i Borsukot to naprawdę zgrany duet śledczych o odpowiednich wartościach - ich perypetie naprawdę chce się czytać!

Pełna recenzja: tutaj.

2. "Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy" Lauren Child


I tutaj najważniejsze: niejeden kryminał powinien czerpać inspirację z tej książki. Historia wciąga już od pierwszej strony, zagadka, którą musi rozwiązać główna bohaterka nie należy do banalnych, jest zabawnie i czasem czuć powiew grozy, a co najważniejsze główna bohaterka skrada serce bezkompromisowo i nie da się jej nie lubić. Oprócz świetnej historii, która naprawdę jest przemyślana, ciekawa i wzbudzająca napięcie, najmilej wspominam Ruby. "Ruby Redfort. Weź ostatni oddech" widnieje w nowościach Wydawnictwa Dwie Siostry - o nie :D Kupić?

Pełna recenzja: tutaj.

3. "Wyjaśnij to, Lotko!" Martyna Skibińska
To moja świeżynka. Skończyłam ją czytać kilka dni temu. Zakochałam się w Lotce bez pamięci. Mam nadzieję, że moje dzieci będą kiedyś obracać się w gronie takich osób jak ona. Uwielbiam takie postaci książkowe! Od tej książki bije ogromny entuzjazm - zapraszam do niedawno wrzuconej przeze mnie recenzji: tutaj.

4. "Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)" Maria Sternicka-Urbanke, Justyna Sokołowska
To odkrycie dnia dzisiejszego. Cudo! Cudo! Cudo!
Będziemy chyba codziennie, na nowo, spotykać się z uroczym Amadeuszem i.... chyba nie odczuję zmęczenia i znudzenia owym stworzonkiem. To pozycja niezwykle wartościowa i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię!

Pełna recenzja: tutaj

5. "Najmocniej na świecie" Trish Cooke


"Pełna ciepła i pozytywnej energii książka o rodzinnej bliskości, radości z bycia razem i o tym, jak dobrze jest być dzieckiem". Ten opis całkowicie mnie urzekł. To nowość na naszej półce, ale mój mąż już przeczytał i powiedział: "To coś idealnego dla Ciebie!". Niebawem pojawi się pełniejsza recenzja tej pozycji. Bardzo wzrusza :)

6. Seria "Ulica Czereśniowa" Rotraut Susanne Berner


Mogę nazwać to klasykiem literatury dziecięcej. Nie ma tutaj tekstu, historię tworzy rodzic i jego wyobraźnia. Zabawa więc nie ma końca, bo pomysłów nigdy nie brakuje. Oprócz kreowania własnych scenariuszy, świetnie wygląda koncepcja szukania bohaterów i śledzenia ich przygód na kolejnych stronach książki. Uwielbiamy zwiedzać ulicę Czereśniową i na pewno dokupimy kolejne pory roku.

Tak napisałam w poprzednim zestawieniu. I dokupiliśmy. I nadal szalejemy na jej punkcie, do tego stopnia, że zaczęliśmy kompletować te małe propozycje, związane z poszczególnymi bohaterami Ulicy Czereśniowej.

7. "O nie, Dudusiu!" Chris Haughton 


Wiecie czemu to taki hicior?
Córeczka to Adusia! Często mówiliśmy na nią Dudusia :)
"O nie, Adusiu"/ "O nie, Dudusiu" to istne szaleństwo.
A że bohaterem jest PIES Duduś, to już w ogóle - wszelkie możliwe wymagania zostały spełnione.
Bardzo fajna pozycja!

8. "Do kąpieli, króliczku", "Nie płacz, króliczku", "Śpij, króliczku" Jorg Muhle

 Jedna z najbardziej pomysłowych serii. Bardzo angażuje Maluszka do działania. By króliczek mógł zasnąć, powinniście poprawić mu podusię, podrapać za uszkiem i przykryć kołderką. Nie zapomnijcie też zgasić światła. By otrzeć łzy króliczkowi, dmuchnijcie na ranę, przyklejcie plasterek, wypowiedzcie magiczne słowa i otrzyjcie mu łzy. Dzięki Waszej pomocy będzie mógł znowu skakać i cieszyć się zabawą. Możecie wykąpać się razem z króliczkiem. Nalejcie na jego głowę szampon, zakryjcie oczka, wytrzyjcie go, wysuszcie i posmarujcie kremikiem! Uważam, ze każdy Maluch powinien zaznajomić się z tą serią książeczek.

9. "Felek i Tola i urodziny Henia" Sylvia Vanden HeedeNowość na naszej półce, która konkuruje niesamowicie mocno z Ulicą Czereśniową. To zdanie samo w sobie powinno stanowić dla Felka i Toli nieziemską reklamę. I tak (jeśli pytacie) - zamówiłam już inne części tej serii :)

10. "Binek i Pulpet w Świątyni Majów", "Binek i Pulpet w Królestwie Chińskiego Smoka" Krzysztof Łaniewski-Wołłk, Adam Wójcicki

Ukochany Binek i Pulpet. Pięknie jest kreować wyobraźnie swoich Maluchów. Jeszcze piękniej jest patrzeć, jak wiele dobrego dają dzieciom takie rozrywki. Ta para przyjaciół u nas ma naprawdę ogromne wzięcie.

Pełna recenzja: tutaj.

Dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry za ich pasję w działaniu i wkład w dziecięcą wyobraźnię!

 

 

 


 


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń