Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności - recenzja

Wujek Sknerus i Dziesięciocentówka Nieskończoności to zaskakująca, ale w pełni udana mieszanka dwóch światów – disneyowskich kaczek i superbohaterskiego multiwersum. Jason Aaron, uznany scenarzysta komiksów, zgrabnie nawiązuje do klasyków Carla Barksa i Dona Rosy, tworząc opowieść pełną ukłonów w stronę fanów zarówno kaczkych przygód, jak i Marvela. To ciekawy eksperyment, który, choć mógł wydawać się ryzykowny, ostatecznie wypada świetnie. Fabuła koncentruje się na Dziesięciocentówce Nieskończoności – niezwykłym artefakcie, który prowadzi Sknerusa przez różne alternatywne rzeczywistości. W każdej z nich McKwacz spotyka swoje alternatywne wersje, a całość prowadzi do typowo superbohaterskiego starcia. Historia jest prosta, dynamiczna i lekka, ale jednocześnie dostarcza mnóstwa frajdy dzięki licznym odniesieniom do klasyki i nostalgicznej atmosferze. Warstwa wizualna to absolutny majstersztyk. Pięciu artystów stworzyło spójne, kolorowe i szczegółowe ilustracje, które świetnie oddają kli...

"Kroniki Klary Schulz. Grande finale" Nadia Szagdaj

 


Kryminał retro zawsze wysuwa się na prowadzenie w moich rankingach. Zabójstwa w dawnych czasach wydają się bardziej tajemnicze, niezrozumiałe, a śledztwa prowadzone bez pomocy nowych technologii wzbudzają większe czytelnicze zainteresowanie. Grudzień 1911 roku to idealna data, by stworzyć świetną historię.

Pani Nadia Szagdaj wybitnie wtapia czytelnika w przedstawiony świat. Czytając „Grande finale” czułam się częścią dawnych przyzwyczajeń. Miałam wrażenie, że brutalne i dosadne opisy, są zbyt blisko mnie. Przyznaję, momentami bałam się i z ogromną dozą emocji przewracałam strony książki, by jak najszybciej poznać rozwiązanie danej sytuacji, by brnąć dalej, w historię z przemyślanymi zwrotami akcji i zaskakującymi finałami.

Klarę poznałam w „Nowych śledztwach Klary Schulz. Bella Donna” i tam bardziej przypadła mi do gustu. Tutaj troszeczkę irytowała mnie jej postawa. Inni bohaterowie zaś nadrabiali te straty, budując jeszcze większe napięcie. Bilans więc jest prawidłowy.

Są zwłoki. Jest naprawdę skomplikowana sprawa zabójstwa. Jest cała masa tajemnic, które bombardują czytelnika niemal w każdej sytuacji. Są zaskakujące i przejmujące rozwiązania tych zagadek. Jest często drastycznie. Nie ma sytuacji przejściowych, akcja cały czas brnie do przodu, doprowadzając do nieprzewidywalnego zakończenia. I co najważniejsze, cały czas czuć odpowiednio wyważone napięcie. Bardzo polecam i sama z chęcią sięgnę po pierwszy i drugi tom cyklu.  

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Dragon.

Zobacz również:
- "To nie jest amerykański film" Nadia Szagdaj
- "Nowe śledztwa Klary Schulz. Bella Donna" Nadia Szagdaj


 

 

 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń