Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Takeshi 3 Pałac Umarłych" Maja Lidia Kossakowska

   Maja Lidia Kossakowska - „Takeshi 3 Pałac Umarłych”     Seria o Takeshim składa się z trzech powieści: „Cień śmierci”, „Taniec Tygrysa” i „Pałac Umarłych”. Ostatnia część została wydana po tragicznej śmierci autorki w 2022 roku. Tym samym losy głównych bohaterów nie zostały rozstrzygnięte a zakończenie pozostaje otwarte.     Tym, co najbardziej przyciąga do prozy Mai Lidii Kossakowskiej jest jej oryginalny, bogaty i przepiękny styl pisania. Powiedzieć, że autorka maluje słowem jak malarz farbami to jak nie powiedzieć nic. Wielokrotnie byłam zachwycona tym jak wspaniałe, nasycone i żywe obrazy powstają w mojej głowie. Na podstawie mojego skromnego doświadczenia z polską fantastyką mogę powiedzieć, że seria o Takeshim jest absolutnie unikatowa.  Nie sposób przyrównać tę serię do czegokolwiek innego, Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie można opisać zwykłą rzeź, masakrę lub pospolite mordobicie. Na tle powieści, w których akcja rwie do przodu a narracja skupia się na opisie faktó

Deadpool, tom 1 - Najemnika śmierć nie tyka - EGMONT

 


„Najemnika śmierć nie tyka” to pierwszy tom przygód „najemnika z nawijką” w nowej linii wydawniczej - Marvel Fresh. Deadpool po wykasowaniu sobie pamięci szuka swojego miejsca w świecie. Historia pokazała, że nie jest dobrym materiałem na superbohatera, dlatego powraca do korzeni i znów zostaje najemnikiem.

Tom "Najemnika śmierć nie tyka” składa się z cztery opowieści, w których Deadpool w swój specyficzny sposób zmaga się ze swoimi problemami, które jak zawsze są mega pokręcone. Ich poziom jest zróżnicowany i znajdziemy tutaj historie naprawdę dobre, jak i te nieco gorsze.

Pierwsza, moim zdaniem najlepsza, ukazuje kolejny atak z kosmosu na Ziemię. Avengersi, mimo niechęci, muszą zaangażować w walkę Deadpoola. Bowiem on jest jedyną osobą która może powstrzymać najeźdźcę. Historia ta to typowy „Deadpoolowy” humor, pokręcone akcje oraz zabawa klasycznymi motywami. Jest tutaj wszystko, czego oczekuję od przygód Wade’a.

Druga i trzecia opowieść niestety nie prezentują się już tak dobrze. Podróż do Dziwnoświata jeszcze nie byłaby taka zła, gdyby nie nagły finisz, który niespodziewanie zakończył tą historię. Spodziewałem się czegoś ciekawszego, a zamiast tego mam wrażenie, że zakończenie było wymyślone na siłę z braku innych pomysłów. Najgorzej jednak wypada spotkanie Deadpoola z hordą babć-zombie w hipermarkecie. Poza specyficznym humorem głównej postaci nie mogę wymienić żadnych pozytywów tej historii.

Na szczęście czwarta historia nadrabia wcześniejszy spadek. Deadpool z deprechą i głupim szczęściem daje radę ;) Nieskomplikowana, specyficzna przygoda, która na sam koniec rozbawia. Autor dał nam tutaj najprostszą historię jaką mógł stworzyć, a mimo to osiągnął fenomenalny efekt.

 „Najemnika śmierć nie tyka” mimo gorszych momentów to nadal zeszyt, po który jeszcze niejednokrotnie sięgnę i będę się przy nim dobrze bawił. Pierwszy tom nowych przygód Deadpoola zapowiada ciekawy cykl.

 Dziękuję wydawnictwu EGMONT za udostępnienie egzemplarza komiksu do recenzji

https://www.facebook.com/swiatkomiksu
https://www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika

https://www.instagram.com/egmont_polska/
https://www.instagram.com/swiatkomiksu

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń