Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

Altered Carbon (2018-) 1 i 2 sezonAltered Carbon (2018- ) 1 i 2 sezon
gatunek: Sci-Fi 

•    Fabuła – Takeshi Kovacs zostaje wynajęty, by odnaleźć zbójcę bardzo bogatego i wpływowego człowieka. W świecie gdzie śmierć już nie jest taka pewna, wszystko może się zdarzyć.

•    Recenzja
Modyfikowany Węgiel jak brzmi polska wersja tego serialu to przykład mocno pompowanego obrazu, który nie spełnił na początku swojej roli. Jednak gdy twórcy dostali szansę na naprawienie swoich błędów wyszło im to bardzo dobrze. Zapraszam na recenzję 1 i 2 sezonu Altered Carbon. 

Pierwszy sezon skupia się na śledztwie i powolnym odkrywaniu jaki jest obszar Harlana. Mamy tu niesamowity klimat świata, który całkowicie zapomniał gdzie ma swoje korzenie. Jest w tym  urok, że nie wiemy jaka przyszłość może nas czekać i że śmierć już nie jest taka oczywista. Zarazem mamy tutaj za dużo patosu i mało rozwijającego się wątku zabójstwa. Ostatecznie wszystko rozwiązuje się tak, jak od początku przewidywał główny bohater i to nie ma tu żadnego elementu zaskoczenia. Bardziej angażuje nas za to sprawa Kovacsa, gdy odkrywa kto stał za tym całym planem i jak mocno jest to z nim związane.

Drugi sezon to zmiana aktora, zmniejszona liczba odcinków i większe skupienie się na samym Kovacsu i jego historii. Dobrze widać jak autorzy naprawili swoje błędy z 1 sezonu i tutaj w końcu zaskakują widza. Mamy niby to samo, jednak dużo lepiej zrealizowane i przemyślane. Tym razem poznajemy całą elitę, która stworzyła świat Harlana i możemy odkryć jej tajemnicę. Bohater też przechodzi dużą, zmianę gdyż jest mniej sztywny, a bardziej energiczny czy też agresywny i gotowy do działań. Nie boi się postawić na swoim,  bardziej wgłębia się w ten świat, gdyż jest gotów zrobić wszystko, aby rozwiązać zagadkę, która bardzo poważnie łączy się z jego całym życiem.

Podsumowując, pomimo średniego pierwszego sezonu, genialny 2-i to najlepsza wizytówka Altered Carbon. Mamy tutaj ciekawą koncepcję przyszłości świata, gdzie ludzie pokonali śmierć. Mogę go polecić każdemu fanowi science fiction, zagadek i akcji. Dużo się tutaj dzieje i mam nadzieję, że kolejny sezon pojawi się o wiele szybciej niż poprzedni.

Moja ocena 9/10

Źródło zdjęcia: geeklife.pl 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń