Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Zwycięstwo - recenzja - EGMONT

Rosyjska agresja na Ukrainę w każdym z nas odbiła swoje piętno. Każdy z nas w jakiś sposób przeżywał to co działo i dzieje się za naszą wschodnią granicą. Nic dziwnego zatem, że znalazły się osoby, które uczucia te przelały na karty komiksu. Tak powstał zbiór komiksowych opowieści „Zwycięstwo”. Znajdziemy tutaj dziewięć mniej lub bardziej znanych historii ze wschodniego frontu. Przypomnimy sobie np. postaci fikcyjne jak „Duch Kijowa”, który napawał strachem rosyjskich lotników, zobaczymy przygodę traktorka, który holował czołg, weźmiemy udział w obronie Wyspy Węży czy też poznamy drogę kradzionej lodówki na tereny Syberii. Każda z opowieści ma inny wydźwięk, styl artystyczny, ton wydarzeń. Znajdziemy tutaj zarówno trochę baśni, fantastyki jak i realnej walki. Oczywiście każdy z komiksów ma wydźwięk propagandowy czego oczywiście należało się spodziewać po tego typu tytule. Znajdziemy tutaj propagandowe historie ku pokrzepieniu serc, obrazujące bohaterską walkę z najeźdźcą, jak i ośmies

Altered Carbon (2018-) 1 i 2 sezonAltered Carbon (2018- ) 1 i 2 sezon
gatunek: Sci-Fi 

•    Fabuła – Takeshi Kovacs zostaje wynajęty, by odnaleźć zbójcę bardzo bogatego i wpływowego człowieka. W świecie gdzie śmierć już nie jest taka pewna, wszystko może się zdarzyć.

•    Recenzja
Modyfikowany Węgiel jak brzmi polska wersja tego serialu to przykład mocno pompowanego obrazu, który nie spełnił na początku swojej roli. Jednak gdy twórcy dostali szansę na naprawienie swoich błędów wyszło im to bardzo dobrze. Zapraszam na recenzję 1 i 2 sezonu Altered Carbon. 

Pierwszy sezon skupia się na śledztwie i powolnym odkrywaniu jaki jest obszar Harlana. Mamy tu niesamowity klimat świata, który całkowicie zapomniał gdzie ma swoje korzenie. Jest w tym  urok, że nie wiemy jaka przyszłość może nas czekać i że śmierć już nie jest taka oczywista. Zarazem mamy tutaj za dużo patosu i mało rozwijającego się wątku zabójstwa. Ostatecznie wszystko rozwiązuje się tak, jak od początku przewidywał główny bohater i to nie ma tu żadnego elementu zaskoczenia. Bardziej angażuje nas za to sprawa Kovacsa, gdy odkrywa kto stał za tym całym planem i jak mocno jest to z nim związane.

Drugi sezon to zmiana aktora, zmniejszona liczba odcinków i większe skupienie się na samym Kovacsu i jego historii. Dobrze widać jak autorzy naprawili swoje błędy z 1 sezonu i tutaj w końcu zaskakują widza. Mamy niby to samo, jednak dużo lepiej zrealizowane i przemyślane. Tym razem poznajemy całą elitę, która stworzyła świat Harlana i możemy odkryć jej tajemnicę. Bohater też przechodzi dużą, zmianę gdyż jest mniej sztywny, a bardziej energiczny czy też agresywny i gotowy do działań. Nie boi się postawić na swoim,  bardziej wgłębia się w ten świat, gdyż jest gotów zrobić wszystko, aby rozwiązać zagadkę, która bardzo poważnie łączy się z jego całym życiem.

Podsumowując, pomimo średniego pierwszego sezonu, genialny 2-i to najlepsza wizytówka Altered Carbon. Mamy tutaj ciekawą koncepcję przyszłości świata, gdzie ludzie pokonali śmierć. Mogę go polecić każdemu fanowi science fiction, zagadek i akcji. Dużo się tutaj dzieje i mam nadzieję, że kolejny sezon pojawi się o wiele szybciej niż poprzedni.

Moja ocena 9/10

Źródło zdjęcia: geeklife.pl 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń