Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo - recenzja - EGMONT

  Dzieje się w Uniwersum DC! Bruce Wayne musi dostosować się do nowej rzeczywistości. Wyprowadza się ze swojej posiadłości, opuszcza jaskinię, a zamiast tego zamieszkuje kamienicę w centrum miasta oraz tworzy sieć mini jaskiń w kanałach Gotham. Co gorsza Bruce zostaje oskarżony o morderstwo młodej dziewczyny, której ojciec nie cofnie się przed niczym aby wymierzyć sprawiedliwość po swojemu. Jakby tego było mało to w Gotham pojawia się nowe, nieznane dotąd zagrożenie. Obawiałem się trochę tego komiksu, ponieważ od jakiegoś czasu nie śledziłem losów Batmana oraz innych bohaterów DC. Dlatego też zastanawiałem się czy nie znajdzie się tutaj mnóstwo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i postaci, których nie kojarzę albo losów nie znam. Takie wątki oraz bohaterowie oczywiście się pojawili, jednakże nie wpłynęło to na odbiór i zrozumienie fabuły, więc na wstępie mogę polecić ten tytuł osobom, które chcą wrócić do tego uniwersum. Ale to nie koniec zalet bowiem historia stoi tutaj na napraw

Altered Carbon (2018-) 1 i 2 sezonAltered Carbon (2018- ) 1 i 2 sezon
gatunek: Sci-Fi 

•    Fabuła – Takeshi Kovacs zostaje wynajęty, by odnaleźć zbójcę bardzo bogatego i wpływowego człowieka. W świecie gdzie śmierć już nie jest taka pewna, wszystko może się zdarzyć.

•    Recenzja
Modyfikowany Węgiel jak brzmi polska wersja tego serialu to przykład mocno pompowanego obrazu, który nie spełnił na początku swojej roli. Jednak gdy twórcy dostali szansę na naprawienie swoich błędów wyszło im to bardzo dobrze. Zapraszam na recenzję 1 i 2 sezonu Altered Carbon. 

Pierwszy sezon skupia się na śledztwie i powolnym odkrywaniu jaki jest obszar Harlana. Mamy tu niesamowity klimat świata, który całkowicie zapomniał gdzie ma swoje korzenie. Jest w tym  urok, że nie wiemy jaka przyszłość może nas czekać i że śmierć już nie jest taka oczywista. Zarazem mamy tutaj za dużo patosu i mało rozwijającego się wątku zabójstwa. Ostatecznie wszystko rozwiązuje się tak, jak od początku przewidywał główny bohater i to nie ma tu żadnego elementu zaskoczenia. Bardziej angażuje nas za to sprawa Kovacsa, gdy odkrywa kto stał za tym całym planem i jak mocno jest to z nim związane.

Drugi sezon to zmiana aktora, zmniejszona liczba odcinków i większe skupienie się na samym Kovacsu i jego historii. Dobrze widać jak autorzy naprawili swoje błędy z 1 sezonu i tutaj w końcu zaskakują widza. Mamy niby to samo, jednak dużo lepiej zrealizowane i przemyślane. Tym razem poznajemy całą elitę, która stworzyła świat Harlana i możemy odkryć jej tajemnicę. Bohater też przechodzi dużą, zmianę gdyż jest mniej sztywny, a bardziej energiczny czy też agresywny i gotowy do działań. Nie boi się postawić na swoim,  bardziej wgłębia się w ten świat, gdyż jest gotów zrobić wszystko, aby rozwiązać zagadkę, która bardzo poważnie łączy się z jego całym życiem.

Podsumowując, pomimo średniego pierwszego sezonu, genialny 2-i to najlepsza wizytówka Altered Carbon. Mamy tutaj ciekawą koncepcję przyszłości świata, gdzie ludzie pokonali śmierć. Mogę go polecić każdemu fanowi science fiction, zagadek i akcji. Dużo się tutaj dzieje i mam nadzieję, że kolejny sezon pojawi się o wiele szybciej niż poprzedni.

Moja ocena 9/10

Źródło zdjęcia: geeklife.pl 

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń