Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

Cykl "Wierni i upadli" John Gwynne/ "Zawiść"/ "Męstwo"/ "Zgliszcza"/ "Gniew"Tom 1: "Zawiść"
Tom 2: "Męstwo"
Tom 3: "Zgliszcza"
Tom 4: "Gniew"
John Gwynne
Wydawnictwo Mag

Wierni i Upadli to cykl książek, które naprawdę potrafią budować ogromny, spójny i bardzo ciekawy świat. Ma to być klasyczna opowieść o bohaterze od zera do wiadomo kogo, jednak autor stara się na nowo rozwiązać te kwestie mieszając nam postacie, na nowo określając kto jest dobry a kto zły. Jest to interesujący miszmasz, ale czy udało się z tego stworzyć dobrą opowieść? Dowiecie się tego czytając poniższy tekst.

Już w pierwszej książce dowiadujemy się, że cała opowieść nie będzie działa się tylko między ludźmi - to większa historia, a przepowiednia o Jasnej Gwieździe i Ciemnym Słońcu tylko ją odpowiednio ukierunkowuje. Musimy szukać wraz z bohaterami kto jest kim i dlaczego to właśnie ta postać jest wybrańcem z przepowiedni. Autor podsuwa nam wskazówki i kluczy w całej opowieści ale twisty, które nadchodzą w kolejnych tomach całkowicie zmieniają obraz gry i pokazują nam co tak naprawdę motywuje naszych bohaterów do działania.

Jeśli już o nich mowa to mamy ich bardzo wielu i wszyscy są w mniejszym lub większym stopniu istotni dla fabuły i jej przebiegu. Na szczęście na końcu książek jest zawsze spis tych postaci, więc możemy sobie przypomnieć kto jest kim. Droga dwójki głównych bohaterów jest bardzo podobna, ale jednocześnie całkowicie różna przez decyzje, które podejmują. Ich działania dążą do tego samego, bo chcą ratować świat, jednak drogi którymi podążają prezentują nam ich wartości, co jest dla nich najważniejsze i jaki wpływ na daną osobę ma jego otoczenie.

Ten cykl uważam za bardzo udany i ciekawy. Książki fantasy mają przede wszystkim nas zdumiewać pomysłami autora dotyczącymi świata i opowieści w nim przedstawionym. Tutaj jesteśmy wrzucani w schemat dobrego i złego bohatera, którzy są wybrani do walki między sobą, jednak jest to schemat na tyle ciekawie podany, że cała ta obszerna lektura to czysta przyjemność. Książki polecam wszystkim miłośnikom fantasy i długich opowieści z niesamowitymi bohaterami.

Źródło zdjęcia: lubimyczytac.pl


Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń