Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Star Wars. Wielka Republika: Koniec Jedi - recenzja - EGMONT

  „Koniec Jedi” to trzeci tom serii, która ma miejsce w czasach Wielkiej Republiki. Zawsze interesował mnie ten okres ponieważ historie w nim zawarte muszą przynieść nam coś nowego. Nie mamy tutaj czerpania garściami motywów z filmów i powielania znanych już historii. Pierwsze pięć zeszytów zawartych w tomie to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z pierwszej i drugiej części eventu, w których obserwujemy walkę Jedi z Nihilami. Walce podkreślmy niełatwej, bo od początku tego tomu Jedi mają mnóstwo kłopotów, walka nie należy do najprostrzych, a dodatkowo każdy z bohaterów musi walczyć z własnymi słabościami. Dzieje się tutaj naprawdę wiele, mamy sporo akcji i walki co pasuje do głównej linii fabularnej. Scenarzysta nie pozwala nam się nudzić (i dobrze) ani na chwilę, jesteśmy w ciągłym biegu bez ani chwili wytchnienia. Ten ciągły bieg bez chwili odpoczynku udziela się również głównym bohaterom, ciągła walka i stan zagrożenia ukazuje ich cechy, których wcześniej nie znaliśmy i ukazuje ich

Cykl "Mściciele" Brandon Sanderson/ "Stalowe serce"/ "Pożar"/"Calamity"





Tom 1: "Stalowe serce"
Tom 2: "Pożar"
Tom 3: "Calamity"
Brandon Sanderson
Wydawnictwo Zysk i S-ka

•    Fabuła – W świecie gdzie ludzie obdarzeni mocą nie pomagają, ale gnębią słabszych, David musi sobie radzić. Jednak w końcu ma okazję do tego, by się wykazać i dołączyć do Mścicieli.
•    Recenzja –
Brandon Sanderson to bardzo znany i słusznie poważany powieściopisarz. Seria Mściciele to moje pierwsze zetknięcie się z tym autorem i muszę przyznać, że już wiem, dlaczego ma on taką renomę. Buduje on ciekawy, alternatywny świat, gdzie Ci, którzy mają moce, zamiast pomagać, niszczą ludzi. Zapraszam do świata Epików.

Epicy to ludzie z mocami, którzy otrzymali je po zobaczeniu gwiazdy Calamity. Jednak oni nie pomagają, tylko ranią. Nie ratują, tylko zabijają. Społeczeństwo poddało się im, ale młody chłopak David postanawia się o nich wszystkiego dowiedzieć. Obserwuje ich, zdobywa informacje, szuka ich słabych i mocnych stron. Dostaje szansę, gdy grupa ludzi, którzy zabijają Epików, jest w jego mieście. Chce im pomóc, ale zarazem sam ich zmienia swoją postawą, zaangażowaniem, determinacją i wiarą.

Ta seria cechuje się konkretnymi bohaterami, ciekawymi antagonistami, bardzo intrygującą tajemnicą i wątkami, które są w przemyślany sposób rozwijane. Autor potrafi świetnie budować tajemnicę i wywołać zaciekawienie poprzez wprowadzanie interesujących wątków czy mocy, które zmienią postrzeganą rzeczywistość. Świetnie łączy się to wszystko w jedna całość, co tworzy znakomitą rozrywkę do czytania. Wspólnym mianownikiem wszystkich tomów są rzetelnie napisani antagoniści, którzy mają wielką moc, ale jednocześnie jakąś ukrytą słabość. To w rękach Davida i spółki spoczywa misja odnalezienia tych słabych punktów.

Książki polecam wszystkim fanom Sandersona oraz osobom, które lubią szybką akcję i ciekawe zwroty fabularne. Tutaj nie nudzisz się ani trochę, tylko dostajesz wartką fabułę, która jest konsekwentnie budowana na kolejnych stronach. W nagrodę za poświęcony czas otrzymujesz naprawdę epickie zakończenie każdej książki i całej serii, która pozostaje w pamięci na długo.

Moja Ocena – 8/10

Źródło zdjęcia: lubimyczytac.pl

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń