Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Batman Detective Comics - Nowe sąsiedztwo - recenzja - EGMONT

  Dzieje się w Uniwersum DC! Bruce Wayne musi dostosować się do nowej rzeczywistości. Wyprowadza się ze swojej posiadłości, opuszcza jaskinię, a zamiast tego zamieszkuje kamienicę w centrum miasta oraz tworzy sieć mini jaskiń w kanałach Gotham. Co gorsza Bruce zostaje oskarżony o morderstwo młodej dziewczyny, której ojciec nie cofnie się przed niczym aby wymierzyć sprawiedliwość po swojemu. Jakby tego było mało to w Gotham pojawia się nowe, nieznane dotąd zagrożenie. Obawiałem się trochę tego komiksu, ponieważ od jakiegoś czasu nie śledziłem losów Batmana oraz innych bohaterów DC. Dlatego też zastanawiałem się czy nie znajdzie się tutaj mnóstwo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i postaci, których nie kojarzę albo losów nie znam. Takie wątki oraz bohaterowie oczywiście się pojawili, jednakże nie wpłynęło to na odbiór i zrozumienie fabuły, więc na wstępie mogę polecić ten tytuł osobom, które chcą wrócić do tego uniwersum. Ale to nie koniec zalet bowiem historia stoi tutaj na napraw

Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
gatunek: kryminał, akcje, Sci-Fi

Daredevil
•    Sezony – Sezon 1/13 odcinków, Sezon 2/13 odcinków, Sezon 3/13 odcinków, czas odcinka min. 50 minut

•    Fabuła – Niewidomy prawnik Matt Murdock postanawia walczyć w swojej dzielnicy z przestępcami i narkotykami. Jego przeciwnikiem zostaje Wilson Fisk, który ma własne plany co do dzielnicy i całego miasta Nowy York.

•    Recenzja –
Daredevil to serial nie tyle o niewidomym superbohaterze, co o człowieku, który pragnie coś zmienić w skorumpowanym i mrocznym miejscu. To jego droga, którą musi przejść, by odkryć kim właściwie jest on sam. I był on prawdziwym prekursorem dla kolejnych tego typu seriali.

Pierwsze, co go wyróżniało to brutalny świat, gdzie przeciwnicy nie byli pionkami do bicia, tylko ludźmi, którzy chętnie oddawali bohaterowi. Matt poważnie obrywał, ale się nie poddawał, co świetnie oddawało specyfikę tego brutalnego świata. Dodajmy do tego pojedynek z Kingpinem - to już całkowita poezja w budowaniu starć między postaciami. Widać tutaj było, kto ma umiejętności, kto brutalną siłę, a kto nie zawaha się wykorzystać śmiercionośnej broni na wrogu.

Romanse  również tutaj są, trochę na drugim planie i przede wszystkim dość płytkie - bohaterowie co rusz zmieniają swoje obiekty westchnień. Postacie to osoby, które mają swoje cele i obawy związane z rodziną, pracą czy życiem. Chociaż Matt jest na pierwszym miejscu to świetnie są budowani inni bohaterowie, a zwłaszcza Fisk i jego historie z dzieciństwa. Tutaj każdy dostał swoje przysłowiowe 5 minut i naprawdę ma to sens, bo buduje nam te postacie i pokazuje ich relacje, zwłaszcza między przyjaciółmi Matta a nim samym.

Daredevil kupuje nas swoją filozofią życia, które nie jest proste, a bohaterowie nie są ładni czy napakowani. To jest ciągła walka o to by nie stracić tego co najważniejsze, czyli swojego człowieczeństwa. Matt jest świetnym bohaterem, który ma wiele wewnętrznych demonów, a jego walki z Kingpinem, nie tylko te na pięści, ale też słowne, są świetnie zagrane i pokazane na ekranie. Polecam serial każdemu miłośnikowi bohaterów i seriali kryminalnych z mocną fabułą.

Moja Ocena – 8/10

Komentarze

 1. I do tego jak są zrealizowane sceny walki! To mój ulubiony serial o superbohaterach Netfliksa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny serial i aż mi trochę żal, że kontynuacji nie będzie. Choć zakończenie satysfakcjonujące i dobrze domyka całość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem lepiej, jak coś kończy się, niż ciągnie i pozostawia po sobie niesmak :) Ale fakt, ogromny żal też jest :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń