Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Akwilonu. Orki i Gobliny - tom 3 - Gri'im

  "Orki i Gobliny" to seria komiksowa osadzona w fascynującym uniwersum fantasy znanym jako Akwilon. Wyróżnia ją, można by rzecz, jeszcze większy niż w innych seriach mrok. Tworzący tę opowieść, Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry, francuscy scenarzyści specjalizujący się w mitach i baśniach, przenoszą czytelników do świata Akwilonu, gdzie rozgrywają się niezwykłe przygody. Tym razem odwiedzamy mroźną północ tej krainy. Akcja tomu 3 skupia się na postaci orka Gri’ima, doświadczonego wojownika, który powraca do Krainy Lodów, aby uporać się z własną przeszłością. Jednakże, jego powrót zbiega się w czasie z pojawieniem się wielkiej wyprawy poszukiwaczy złóż naturalnych (wśród nich mocne postacie - także kobiece!). Ludzie, myśląc że ogólnoświatowa wojna z ghulami na północy dobiegła końca, wierzą, że teraz mogą bezpiecznie prowadzić wydobycie. Nie zdają sobie jednak sprawy, że skutki potężnych czarów użytych w czasie wojny mogą wywołać grozę sprzed tysiącleci… grozę mającą postać garg

Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
gatunek: kryminał, akcje, Sci-Fi

Daredevil
•    Sezony – Sezon 1/13 odcinków, Sezon 2/13 odcinków, Sezon 3/13 odcinków, czas odcinka min. 50 minut

•    Fabuła – Niewidomy prawnik Matt Murdock postanawia walczyć w swojej dzielnicy z przestępcami i narkotykami. Jego przeciwnikiem zostaje Wilson Fisk, który ma własne plany co do dzielnicy i całego miasta Nowy York.

•    Recenzja –
Daredevil to serial nie tyle o niewidomym superbohaterze, co o człowieku, który pragnie coś zmienić w skorumpowanym i mrocznym miejscu. To jego droga, którą musi przejść, by odkryć kim właściwie jest on sam. I był on prawdziwym prekursorem dla kolejnych tego typu seriali.

Pierwsze, co go wyróżniało to brutalny świat, gdzie przeciwnicy nie byli pionkami do bicia, tylko ludźmi, którzy chętnie oddawali bohaterowi. Matt poważnie obrywał, ale się nie poddawał, co świetnie oddawało specyfikę tego brutalnego świata. Dodajmy do tego pojedynek z Kingpinem - to już całkowita poezja w budowaniu starć między postaciami. Widać tutaj było, kto ma umiejętności, kto brutalną siłę, a kto nie zawaha się wykorzystać śmiercionośnej broni na wrogu.

Romanse  również tutaj są, trochę na drugim planie i przede wszystkim dość płytkie - bohaterowie co rusz zmieniają swoje obiekty westchnień. Postacie to osoby, które mają swoje cele i obawy związane z rodziną, pracą czy życiem. Chociaż Matt jest na pierwszym miejscu to świetnie są budowani inni bohaterowie, a zwłaszcza Fisk i jego historie z dzieciństwa. Tutaj każdy dostał swoje przysłowiowe 5 minut i naprawdę ma to sens, bo buduje nam te postacie i pokazuje ich relacje, zwłaszcza między przyjaciółmi Matta a nim samym.

Daredevil kupuje nas swoją filozofią życia, które nie jest proste, a bohaterowie nie są ładni czy napakowani. To jest ciągła walka o to by nie stracić tego co najważniejsze, czyli swojego człowieczeństwa. Matt jest świetnym bohaterem, który ma wiele wewnętrznych demonów, a jego walki z Kingpinem, nie tylko te na pięści, ale też słowne, są świetnie zagrane i pokazane na ekranie. Polecam serial każdemu miłośnikowi bohaterów i seriali kryminalnych z mocną fabułą.

Moja Ocena – 8/10

Komentarze

 1. I do tego jak są zrealizowane sceny walki! To mój ulubiony serial o superbohaterach Netfliksa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny serial i aż mi trochę żal, że kontynuacji nie będzie. Choć zakończenie satysfakcjonujące i dobrze domyka całość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem lepiej, jak coś kończy się, niż ciągnie i pozostawia po sobie niesmak :) Ale fakt, ogromny żal też jest :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń