Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Zwycięstwo - recenzja - EGMONT

Rosyjska agresja na Ukrainę w każdym z nas odbiła swoje piętno. Każdy z nas w jakiś sposób przeżywał to co działo i dzieje się za naszą wschodnią granicą. Nic dziwnego zatem, że znalazły się osoby, które uczucia te przelały na karty komiksu. Tak powstał zbiór komiksowych opowieści „Zwycięstwo”. Znajdziemy tutaj dziewięć mniej lub bardziej znanych historii ze wschodniego frontu. Przypomnimy sobie np. postaci fikcyjne jak „Duch Kijowa”, który napawał strachem rosyjskich lotników, zobaczymy przygodę traktorka, który holował czołg, weźmiemy udział w obronie Wyspy Węży czy też poznamy drogę kradzionej lodówki na tereny Syberii. Każda z opowieści ma inny wydźwięk, styl artystyczny, ton wydarzeń. Znajdziemy tutaj zarówno trochę baśni, fantastyki jak i realnej walki. Oczywiście każdy z komiksów ma wydźwięk propagandowy czego oczywiście należało się spodziewać po tego typu tytule. Znajdziemy tutaj propagandowe historie ku pokrzepieniu serc, obrazujące bohaterską walkę z najeźdźcą, jak i ośmies

Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
gatunek: kryminał, akcje, Sci-Fi

Daredevil
•    Sezony – Sezon 1/13 odcinków, Sezon 2/13 odcinków, Sezon 3/13 odcinków, czas odcinka min. 50 minut

•    Fabuła – Niewidomy prawnik Matt Murdock postanawia walczyć w swojej dzielnicy z przestępcami i narkotykami. Jego przeciwnikiem zostaje Wilson Fisk, który ma własne plany co do dzielnicy i całego miasta Nowy York.

•    Recenzja –
Daredevil to serial nie tyle o niewidomym superbohaterze, co o człowieku, który pragnie coś zmienić w skorumpowanym i mrocznym miejscu. To jego droga, którą musi przejść, by odkryć kim właściwie jest on sam. I był on prawdziwym prekursorem dla kolejnych tego typu seriali.

Pierwsze, co go wyróżniało to brutalny świat, gdzie przeciwnicy nie byli pionkami do bicia, tylko ludźmi, którzy chętnie oddawali bohaterowi. Matt poważnie obrywał, ale się nie poddawał, co świetnie oddawało specyfikę tego brutalnego świata. Dodajmy do tego pojedynek z Kingpinem - to już całkowita poezja w budowaniu starć między postaciami. Widać tutaj było, kto ma umiejętności, kto brutalną siłę, a kto nie zawaha się wykorzystać śmiercionośnej broni na wrogu.

Romanse  również tutaj są, trochę na drugim planie i przede wszystkim dość płytkie - bohaterowie co rusz zmieniają swoje obiekty westchnień. Postacie to osoby, które mają swoje cele i obawy związane z rodziną, pracą czy życiem. Chociaż Matt jest na pierwszym miejscu to świetnie są budowani inni bohaterowie, a zwłaszcza Fisk i jego historie z dzieciństwa. Tutaj każdy dostał swoje przysłowiowe 5 minut i naprawdę ma to sens, bo buduje nam te postacie i pokazuje ich relacje, zwłaszcza między przyjaciółmi Matta a nim samym.

Daredevil kupuje nas swoją filozofią życia, które nie jest proste, a bohaterowie nie są ładni czy napakowani. To jest ciągła walka o to by nie stracić tego co najważniejsze, czyli swojego człowieczeństwa. Matt jest świetnym bohaterem, który ma wiele wewnętrznych demonów, a jego walki z Kingpinem, nie tylko te na pięści, ale też słowne, są świetnie zagrane i pokazane na ekranie. Polecam serial każdemu miłośnikowi bohaterów i seriali kryminalnych z mocną fabułą.

Moja Ocena – 8/10

Komentarze

 1. I do tego jak są zrealizowane sceny walki! To mój ulubiony serial o superbohaterach Netfliksa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny serial i aż mi trochę żal, że kontynuacji nie będzie. Choć zakończenie satysfakcjonujące i dobrze domyka całość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem lepiej, jak coś kończy się, niż ciągnie i pozostawia po sobie niesmak :) Ale fakt, ogromny żal też jest :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń