Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
Daredevil (2015-2018) 1, 2, 3 sezon
gatunek: kryminał, akcje, Sci-Fi

Daredevil
•    Sezony – Sezon 1/13 odcinków, Sezon 2/13 odcinków, Sezon 3/13 odcinków, czas odcinka min. 50 minut

•    Fabuła – Niewidomy prawnik Matt Murdock postanawia walczyć w swojej dzielnicy z przestępcami i narkotykami. Jego przeciwnikiem zostaje Wilson Fisk, który ma własne plany co do dzielnicy i całego miasta Nowy York.

•    Recenzja –
Daredevil to serial nie tyle o niewidomym superbohaterze, co o człowieku, który pragnie coś zmienić w skorumpowanym i mrocznym miejscu. To jego droga, którą musi przejść, by odkryć kim właściwie jest on sam. I był on prawdziwym prekursorem dla kolejnych tego typu seriali.

Pierwsze, co go wyróżniało to brutalny świat, gdzie przeciwnicy nie byli pionkami do bicia, tylko ludźmi, którzy chętnie oddawali bohaterowi. Matt poważnie obrywał, ale się nie poddawał, co świetnie oddawało specyfikę tego brutalnego świata. Dodajmy do tego pojedynek z Kingpinem - to już całkowita poezja w budowaniu starć między postaciami. Widać tutaj było, kto ma umiejętności, kto brutalną siłę, a kto nie zawaha się wykorzystać śmiercionośnej broni na wrogu.

Romanse  również tutaj są, trochę na drugim planie i przede wszystkim dość płytkie - bohaterowie co rusz zmieniają swoje obiekty westchnień. Postacie to osoby, które mają swoje cele i obawy związane z rodziną, pracą czy życiem. Chociaż Matt jest na pierwszym miejscu to świetnie są budowani inni bohaterowie, a zwłaszcza Fisk i jego historie z dzieciństwa. Tutaj każdy dostał swoje przysłowiowe 5 minut i naprawdę ma to sens, bo buduje nam te postacie i pokazuje ich relacje, zwłaszcza między przyjaciółmi Matta a nim samym.

Daredevil kupuje nas swoją filozofią życia, które nie jest proste, a bohaterowie nie są ładni czy napakowani. To jest ciągła walka o to by nie stracić tego co najważniejsze, czyli swojego człowieczeństwa. Matt jest świetnym bohaterem, który ma wiele wewnętrznych demonów, a jego walki z Kingpinem, nie tylko te na pięści, ale też słowne, są świetnie zagrane i pokazane na ekranie. Polecam serial każdemu miłośnikowi bohaterów i seriali kryminalnych z mocną fabułą.

Moja Ocena – 8/10

Komentarze

 1. I do tego jak są zrealizowane sceny walki! To mój ulubiony serial o superbohaterach Netfliksa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny serial i aż mi trochę żal, że kontynuacji nie będzie. Choć zakończenie satysfakcjonujące i dobrze domyka całość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem lepiej, jak coś kończy się, niż ciągnie i pozostawia po sobie niesmak :) Ale fakt, ogromny żal też jest :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń