Przejdź do głównej zawartości

Polecane

"Smak trucizny" Neil Bradbury

        Neil Bradbury podkreśla, że „Smak trucizny” nie jest poradnikiem jak kogoś otruć i nie zostać złapanym, choć na pierwszy rzut oka może za takowy uchodzić. Książka zawiera bardzo wiele szczegółów dotyczących działania i sposobu użycia popularnych trucizn uwielbianych przez autorów kryminałów.     Mamy tu omówionych jedenaście substancji przeważnie pochodzenia naturalnego, które na przestrzeni wieków służyły ludziom do różnych celów – zależnie od dawki. Z pewnością wszystkim jest znane stwierdzenie, że to dawka czyni truciznę. Wiadomo przecież o leczniczych właściwościach digoksyny, insuliny, atropiny, potasu czy arszeniku oraz o odkażających właściwościach chloru. Z tej książki dowiemy się kto i w jakich okolicznościach zastosował te związki z morderczą intencją oraz to jak udało się te osoby zidentyfikować i skazać.     Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że w bardzo przystępny sposób zestawia wiedzę na temat trucizn. Wiedza ta może się przydać zwłaszcza osobom lubiącym k

Barry (2018-) 1 i 2 sezon

 


Barry jest płatnym zabójcą, jednak w środku czuje się pusty i niespełniony, nagle odkrywa proste lekcje aktorstwa, zaczyna zapominać o dotychczasowym życiu. Ale, ale - czy jego poprzedni świat może o nim zapomnieć?

Czekając na 3 sezon chciałbym Wam opowiedzieć trochę o Barrym. Barry to były żołnierz piechoty morskiej, który po powrocie z wojska nie wiedział co zrobić ze swoim życiem. Stary przyjaciel jego rodziny pomaga wykorzystać zdolności głównego bohatera. W ten sposób Barry zostaje płatnym mordercą i to bardzo skutecznym. Jednak nadal nie czuje się spełniony, do czasu, gdy odkrywa proste lekcje aktorstwa. Barry znajduje w końcu dla siebie miejsce i przez kolejne odcinki widzimy jego starania, by zakończyć poprzednie życie i zacząć wszystko od nowa. Jednak to nie jest proste, ciągle wkradają się do niego stare porachunki, a on nie potrafi sobie z tym poradzić – oczywiście inaczej niż z bronią.

Barry Berkman to postać ciekawa, intrygująca i bardzo niejednoznaczna. Po odkryciu nowej pasji, chce porzucić stary zawód i zapomnieć o tym, co kiedyś robił. Jednak jego kolejne posunięcia powodują jeszcze większy zamęt i chaos, co przysparza mu kolejnych problemów. Do ciekawych postaci zaliczają się Sally - koleżanka Barrego z lekcji, która sama pragnie stać się aktorką, jednak przy okazji cierpi na brak ról i możliwości rozwoju. Fuches to stary przyjaciel, który pomógł Barremu, gdy ten nie wiedział, co ma dalej ze sobą zrobić. Zarazem jest tchórzliwy i ciągle chce wrzucać głównego bohatera w świat morderstw. Nie potrafi sobie radzić bez niego, a wykorzystuje go tylko dla swoich własnych egoistycznych pobudek. Ostatnią interesującym bohaterem jest Gene Cousineau, trener aktorstwa, a także mentor głównego bohatera. Jest on megalomanem, który głównie myśli tylko o sobie, jednak czasem potrafi doradzić i wesprzeć swoich podopiecznych, gdy jest tego potrzeba. Te wszystkie postacie świetnie kreują świat wokół Barrego dzięki czemu, to wszystko jest takie niejednoznaczne i proste do odczytania.

Podsumowując, polecam każdemu obejrzeć serial „Barry”, gdyż jest ona bardzo ciekawą wizją człowieka, który chce coś zmienić w swoim życiu. Jednak kolejne jego decyzje bardziej mu w tym przeszkadzają niż pomagają. Dodatkowo bardzo wyrafinowany i inteligentny humor wraz z dramatycznymi chwilami wnosi serial na bardzo wysoki piedestał, który mam nadzieje dalej będzie piastował po stworzeniu 3 sezonu i kolejnych próbach aktorskich Barrego.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń