Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mix Tura - Muduko

  Życie pokazało, że w pracy mogą od nas wymagać wielu różnych i dziwnych rzeczy. Nic nie przebije jednak tego co spotka nas w grze Mix tura. Oto bowiem wcielamy się w niej w gobliny, które testują dla Wiedźmy przeróżne eliksiry. Nie oszukujmy się, nie uświadczymy tu żadnych zasad BHP, ba co więcej – większość płynów, które wypijemy przenoszą nas na „tamten świat”. Ale spokojnie, niejednokrotnie wrócimy do żywych. N wstępie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery eliksiry, jeden zabójczy i trzy bezpieczne (w późniejszym czasie stosunek ten zmieni się na jeden do jednego) oraz pojedyncze antidotum. Ustawiamy je rewersem do góry. Podczas swojej tury gracz ciągnie kartę ze stosu i odczytuje instrukcję w niej zawartą. Każdy z graczy, którego dotyczy odczytany tekst pije jeden ze swoich eliksirów. Jeżeli wybrał bezpieczny może spać spokojnie (do czasu), jeżeli ten drugi to… no cóż odwraca swoją kartę goblina na stronę ducha. Od teraz nie pije eliksirów, jednak gdy przyjdzie jego kolej n

Barry (2018-) 1 i 2 sezon

 


Barry jest płatnym zabójcą, jednak w środku czuje się pusty i niespełniony, nagle odkrywa proste lekcje aktorstwa, zaczyna zapominać o dotychczasowym życiu. Ale, ale - czy jego poprzedni świat może o nim zapomnieć?

Czekając na 3 sezon chciałbym Wam opowiedzieć trochę o Barrym. Barry to były żołnierz piechoty morskiej, który po powrocie z wojska nie wiedział co zrobić ze swoim życiem. Stary przyjaciel jego rodziny pomaga wykorzystać zdolności głównego bohatera. W ten sposób Barry zostaje płatnym mordercą i to bardzo skutecznym. Jednak nadal nie czuje się spełniony, do czasu, gdy odkrywa proste lekcje aktorstwa. Barry znajduje w końcu dla siebie miejsce i przez kolejne odcinki widzimy jego starania, by zakończyć poprzednie życie i zacząć wszystko od nowa. Jednak to nie jest proste, ciągle wkradają się do niego stare porachunki, a on nie potrafi sobie z tym poradzić – oczywiście inaczej niż z bronią.

Barry Berkman to postać ciekawa, intrygująca i bardzo niejednoznaczna. Po odkryciu nowej pasji, chce porzucić stary zawód i zapomnieć o tym, co kiedyś robił. Jednak jego kolejne posunięcia powodują jeszcze większy zamęt i chaos, co przysparza mu kolejnych problemów. Do ciekawych postaci zaliczają się Sally - koleżanka Barrego z lekcji, która sama pragnie stać się aktorką, jednak przy okazji cierpi na brak ról i możliwości rozwoju. Fuches to stary przyjaciel, który pomógł Barremu, gdy ten nie wiedział, co ma dalej ze sobą zrobić. Zarazem jest tchórzliwy i ciągle chce wrzucać głównego bohatera w świat morderstw. Nie potrafi sobie radzić bez niego, a wykorzystuje go tylko dla swoich własnych egoistycznych pobudek. Ostatnią interesującym bohaterem jest Gene Cousineau, trener aktorstwa, a także mentor głównego bohatera. Jest on megalomanem, który głównie myśli tylko o sobie, jednak czasem potrafi doradzić i wesprzeć swoich podopiecznych, gdy jest tego potrzeba. Te wszystkie postacie świetnie kreują świat wokół Barrego dzięki czemu, to wszystko jest takie niejednoznaczne i proste do odczytania.

Podsumowując, polecam każdemu obejrzeć serial „Barry”, gdyż jest ona bardzo ciekawą wizją człowieka, który chce coś zmienić w swoim życiu. Jednak kolejne jego decyzje bardziej mu w tym przeszkadzają niż pomagają. Dodatkowo bardzo wyrafinowany i inteligentny humor wraz z dramatycznymi chwilami wnosi serial na bardzo wysoki piedestał, który mam nadzieje dalej będzie piastował po stworzeniu 3 sezonu i kolejnych próbach aktorskich Barrego.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń