Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Świat Mitów. Jazon i Złote Runo - recenzja

  Grecka mitologia, pełna niezwykłych epopei, wszechwładnych bogów, przerażających potworów i niezłomnych herosów, od wieków inspiruje i uczy. Seria „Świat Mitów” przenosi nas w świat tych fascynujących opowieści, prezentując je w formie komiksowej. Najnowszy tom tej serii skupia się na historii Jazona. To mistrzowska adaptacja jednego z najbardziej znanych greckich mitów – wyprawy Jazona po złote runo. Historia zaczyna się, gdy Jazon, prawowity następca tronu królestwa Jolkos, jako jedyny ocalał z masakry, którą na jego braciach przeprowadził zdrajca Pelias, jego wuj. Matka Jazona ukryła go, a chłopiec dorastał pod opieką najlepszego nauczyciela w Grecji – centaura Chirona. Chiron uczył go muzyki, medycyny i sztuki wojennej. Po osiągnięciu pełnoletności Jazon odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak jego wuj Pelias zastawia na niego pułapkę, zmuszając młodego herosa do podjęcia się niebezpiecznej misji zdobycia złotego runa – skarbu bezcenne

Barry (2018-) 1 i 2 sezon

 


Barry jest płatnym zabójcą, jednak w środku czuje się pusty i niespełniony, nagle odkrywa proste lekcje aktorstwa, zaczyna zapominać o dotychczasowym życiu. Ale, ale - czy jego poprzedni świat może o nim zapomnieć?

Czekając na 3 sezon chciałbym Wam opowiedzieć trochę o Barrym. Barry to były żołnierz piechoty morskiej, który po powrocie z wojska nie wiedział co zrobić ze swoim życiem. Stary przyjaciel jego rodziny pomaga wykorzystać zdolności głównego bohatera. W ten sposób Barry zostaje płatnym mordercą i to bardzo skutecznym. Jednak nadal nie czuje się spełniony, do czasu, gdy odkrywa proste lekcje aktorstwa. Barry znajduje w końcu dla siebie miejsce i przez kolejne odcinki widzimy jego starania, by zakończyć poprzednie życie i zacząć wszystko od nowa. Jednak to nie jest proste, ciągle wkradają się do niego stare porachunki, a on nie potrafi sobie z tym poradzić – oczywiście inaczej niż z bronią.

Barry Berkman to postać ciekawa, intrygująca i bardzo niejednoznaczna. Po odkryciu nowej pasji, chce porzucić stary zawód i zapomnieć o tym, co kiedyś robił. Jednak jego kolejne posunięcia powodują jeszcze większy zamęt i chaos, co przysparza mu kolejnych problemów. Do ciekawych postaci zaliczają się Sally - koleżanka Barrego z lekcji, która sama pragnie stać się aktorką, jednak przy okazji cierpi na brak ról i możliwości rozwoju. Fuches to stary przyjaciel, który pomógł Barremu, gdy ten nie wiedział, co ma dalej ze sobą zrobić. Zarazem jest tchórzliwy i ciągle chce wrzucać głównego bohatera w świat morderstw. Nie potrafi sobie radzić bez niego, a wykorzystuje go tylko dla swoich własnych egoistycznych pobudek. Ostatnią interesującym bohaterem jest Gene Cousineau, trener aktorstwa, a także mentor głównego bohatera. Jest on megalomanem, który głównie myśli tylko o sobie, jednak czasem potrafi doradzić i wesprzeć swoich podopiecznych, gdy jest tego potrzeba. Te wszystkie postacie świetnie kreują świat wokół Barrego dzięki czemu, to wszystko jest takie niejednoznaczne i proste do odczytania.

Podsumowując, polecam każdemu obejrzeć serial „Barry”, gdyż jest ona bardzo ciekawą wizją człowieka, który chce coś zmienić w swoim życiu. Jednak kolejne jego decyzje bardziej mu w tym przeszkadzają niż pomagają. Dodatkowo bardzo wyrafinowany i inteligentny humor wraz z dramatycznymi chwilami wnosi serial na bardzo wysoki piedestał, który mam nadzieje dalej będzie piastował po stworzeniu 3 sezonu i kolejnych próbach aktorskich Barrego.

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń